7 druhov smiechu (Autorka: Milada Ragasová)

Smiech je najlepší liek... Nie vždy sa ale vieme smiať a preto vám prinášame niekoľko typov a trikov ako si vyčariť na tvári úsmev...

Každý deň s úsmevom je najlepší spôsob ako sa udržať zdravý fyzicky aj psychicky. Počas smiechu sa v tele vytvárajú hormóny šťastia, ktoré blahodárne pôsobia na telo a aj dušu. Okrem toho je smiech veľmi nákazlivý a s usmiatymi ľuďmi sa ostatní cítia dobre. Takto si vieme ľahko získať príjemnú spoločnosť. 

 

Aké výhody prináša smiech:

  • Smiech je najlepšia výživa pre dušu.
  • Smiechom od srdca vytvárame proces samoliečenia.
  • Do usmiatej tváre je ľahké zaľúbiť sa.
  • Smiechom sa veľmi dobre chudne a posilňujú sa pri ňom i brušné svaly.

 

7 druhov smiechu 
Niekedy však prežívame dni, keď sa nám do smiechu nechce. Je to pocit akoby nie je na čom sa smiať. Naša psychika potrebuje z času na čas i priestor vysporiadať sa so životnými situáciami. Vtedy smútok a bolesť sú prirodzenými súčasťami života.

Existujú však štúdie, ktoré tvrdia, že aj keď nám nie je do smiechu a vylúdime na dlhší čas na tvári úsmev, je to signál pre mozog, aby vyprodukoval nejaký ten hormónik šťastia. Ak sa vylúčia hormóny šťastia, sme schopní nájsť lepšie riešenia pre seba a aj svoje okolie. Dokážeme byť milší a upevňujeme si hlbšie vzťahy. 

Tu je 7 druhov smiechu  pre zdravie:

1. Zrkadlový úsmev - usmejte sa do zrkadla sami na seba.


2. Ťahavý úsmev - posaďte sa tak, aby ste mali vzpriamený chrbát, ale zároveň sa čo najviac uvoľnite. Zavrite oči a ťahajte kútiky úst do úsmevu a zároveň akoby priťahujte uši k hlave.


3. Slnečný úsmev - sadnite si s vyrovnaným chrbátom, uvoľnite svaly čo najviac. Oči sú otvorené a predstavte si, že na zadnej strane očí sa vytvorilo svetlo, ktoré žiari smerom von, von z vašich očí.


4. Brušný smiech - so zatvorenými ústami sa smejeme čo najviac, tak aby to nik nepočul. Ako deti v škole, cez vyučovanie.


5. Smiech farieb - predstavte si, že vnútro vášho tela je číra tekutina. Kvapnite nejakú veselú farbu do tej tekutiny, ktorú máte radi a predstavte si, ako sa veselo rozširuje vašim telom.


6. Dychový smiech – pri nádychu hovoríme „vdychujem pokoj" a pri výdychu hovoríme „s výdychom sa usmievam".


7. Smiech v pohybe  - sedíme a rukami vykonávame pohyby ako pri  bicyklovaní. Do rytmu vyslovujeme – ha, ha, ha, ho, ho, ho, he, he, he, hi, hi, hi, hu, hu, hu aspoň 2 minúty.

Autorka: Milada Ragasová

 

3x 0x