Osobnostný rozvoj: 5 dostupných zdrojov pre lepší život

Prezrite si zoznam offline aj online možností, ako na sebe pracovať každý deň.

Každý aspoň raz za život pocíti potrebu posunúť sa ďalej – či už hľadá odpovede na svoje životné otázky alebo sa chce motivovať a dosiahnuť niečo výnimočné. Tu sú offline aj online možnosti, ako na sebe pracovať každý deň:

  1. Blogy – predstavujú najlacnejší spôsob, ako sa inšpirovať, zlepšovať či nachádzať svoje aha-momenty. Ja som sa k online zdrojom osobnostného rozvoja dostala v dobe, kedy som si nemohla dovoliť koučing a strašne som túžila dostať z aktuálnych… problémov. Tak som začala googliť. Takto si vypomáham vždy, keď mám nejaký problém – hľadám online zdroje a informácie k mojej aktuálnej situácii, či už začatie podnikania alebo time management pri materskej dovolenke. Na začiatok nech sa páči pár tipov na anglické blogy o osobnostnom rozvoji, time managemente a produktivite až po biznis motiváciu.
  2. Knihy – druhý najlacnejší spôsob, ako sa pohnúť dopredu a niečo so sebou robiť. Priznám sa, veľa kníh o osobnom rozvoji ešte nemám, ale chystám sa na ne. A keďže ponuka je veľmi široká, a nie vždy vieme z obalu zistiť aj naozajstnú kvalitu, tu je pár tipov na dobré knihy z tejto kategórie od známych slovenských podnikateľov.
  3. Online motivátori – k online mentorom a koučom som sa dostala počas už spomínaného času, kedy som nemala možnosť ísť na koučing.  Tak som objavila rôzne kanály, kde kouči nielen ponúkajú rôzne tipy a motiváciu zdarma, ale aj online kurzy z rôznych oblastí osobnostného rozvoja. Moja obľúbená koučka je Marie Forleo – na jej youtube kanáli nájdete mnoho krátkych epizód s rôznymi témami, od  biznisových až po life-koučing. Možno viac osloví ženy, na druhej strane ale ponúka “funny twist” na niekedy už obohrané témy, takže sa môže zapáčiť aj mužom.
  4. Koučing – je najlepšia cesta k osobnostnému rozvoju. Nevŕta sa v minulosti, nejatrí staré rany, ale pozerá sa do budúcnosti a zameriava sa na aktívne dosahovanie cieľov. Určite koučing vyskúšajte, ak začínate novú etapu v živote, alebo sa snažíte rozbehnúť podnikanie a neveríte si, či stojíte na životnom rázcestí a neviete, ktorá cesta je správna. Zásada koučingu je, že najlepším odborníkom na svoj život je sám klient a má k dispozícii všetky prostriedky na to, aby dosiahol svoje ciele.
  5. Kurzy osobnostného rozvoja  sa rozmohli už aj u nás. Väčšinou ich ponúkajú samotní kouči či koučingové firmy. Ponuka je naozaj široká, od základov NLP, zvýšenie sebavedomia až po čisto ženské, ľahko spirituálne kurzy zamerané na znovunájdenie vlastnej ženskosti.
3x 0x