Talenty vás vytiahnu!

Potenciál (z lat. potentia, možnost, moc, síla) , je možnosť sa prejaviť a sebarealizovať sa vo svojej najväčšej možnej sile. Tento potenciál niečo urobiť , drieme v každom z nás a počas života ho máme možnosť prebudiť a aktivovať.

Talentový boom nie je náhoda. Konečne sa pomaly mení naše myslenie na pozitívne a tvorivé, namiesto sebadeštrukčného. Vo svete sa prišlo na to, že talenty vás vytiahnu! Vypilujte preto radšej svoje kvality a nesnažte sa nasilu vydrillovať slabosti. Šetrite si svoju energiu a definujte si svoju silu, a nie slabosť!

Ak sa zameriate na to, čo vám nefunguje, to sa práve stáva hlavným dôvodom, že sa oslabí sebavedomie a idete dole vodou aj v tíme. Talenty vás ale vytiahnu hore, nezabudnite! Sú to vaše vrodené kvality a máte ich dané, aby vám pomohli vždy robiť veci najlepšie. Toto je presne oblasť, kde sa môžte stať bezkonkurenční. Áno aj vy, a to v obore, ktorý si vyberiete vy sami. Vaša najsilnejšia schopnosť – talent Vám prinesie to vytúžené ovocie ľahko. Viem, o čom hovorím. Aj toto Talent Center som vystavala na svojich talentoch: akčnosti, maximalizácii, empatii, schopnosti prepájať ľudí či súvislosti a pozitivizme, ktorý ma vždy drží v optimistickom duchu.

Aké by to bolo vedieť o sebe, ktoré silné spúšťače úspechu v sebe nosíte vy? Takéto vrodené páky nosí v sebe každý, no nie každý ich pozná a vie použiť. Sú to všetko zlepšováky, urýchlovače a uľahčovače vášho života a práce. Ich dopad okamžite cítiť a vidieť, keď chcete niečo dosiahnuť. Ak ste manažér a chcete ukázať kvalitnejšiu cestu svojmu tímu, potrebujete sa zamerať najprv na vaše, a až potom na tímové najsilnejšie chopnosti. Talenty a silné stránky je tak do očí bijúce know how a vy ho prehliadate!

Túto na talentoch postavenú filozofiu už pochopilo veľa firiem vo svete, a všetko sa tým začalo meniť, zlepšovať, posúvať či vyhrávať. Má to význam, tak prečo nenasledovať, to čo v “people managmente” a osobnom rozvoji ozaj funguje? Píšem o talentoch – vašich a vášho tímu, vášho partnera.

Píšem o vašich kľúčoch k sebe, najvyšších dostupných schopnostiach dosiahnuť svoj strop. Ak svoje silné stránky a talenty ešte nepoznáte, existuje tu Talent Center a talent poradcovia, ktorí sa presne na toto špecializujú. Stačí si vyplniť online test Strengthsfinder 2.0, ktorým sa už nameralo vyše 30 miliónov ľudí vo svete, a máte prvý krok za sebou. V Talent Centre alebo cez skype vám vysvetlíme, ako s talentami pracovať. . Test sám o sebe nestačí. Prezradí Vám síce vaše talenty, ale ako ich používať vás hravo odnaviguje vytrénovaný kariérny talent kouč.

Oplatí sa dozvedieť, prečo sme sa vlastne narodili. Budete sa diviť, ale má to veľkú spojitosť s vašimi talentami a génmi. A tie keď odhalíte, nastane už iný život – viac vedomý, nastavíte si správne prácu a vaše schopnosti začnete naplno využívať. Viete si vôbec predstaviť, že je to možné? To je dôležitý predpoklad a už mnohým sa to začalo v živote dariť. Môžte patriť k tým, čo tomu veria a idú touto cestou vlastnej vnútornej sily.

S prianím nebáť sa vytiahnuť zo seba viac toho užitočného...

 

0x 0x