Vzorec pre zmenu

Rozmýšľali ste niekedy o tom, prečo nám realizácia niektorých zmien trvá krátko a do iných zmien sa nevieme „dokopať“? Odpoveďou môže byť tzv. VZOREC PRE ZMENU.

Skutočnosť, že zmena je nevyhnutná a bez nej by sme sa zasekli v čase ste už určite niekoľko krát počuli. Pre niektorých z nás je zmena prijateľnejšia a jednoduchšie realizovateľná než pre iných. Pre všetkých z nás však platí tzv. VZOREC PRE ZMENU.

Nebojte sa, neobsahuje žiadne extrémne zložité matematické operácie. Tento vzorec nám poskytuje pochopenie, na akom princípe zmena zo strany jednotlivcov funguje. Jeho hlavným poslaním je vzťah medzi jednotlivými časťami, ktoré sa navzájom vo vzorci ovplyvňujú. 

Autorom tohto vzorca je Kurt Lewin, známy sociálny psychológ 20. storočia. Preslávil sa najmä témami ako teória poľa, akčný výskum, skupinová dynamika a trojstupňový model zmeny. 

 

Ako vyzerá Lewinov „zázračný vzorec“ a aké aspekty obsahuje?

Aby zmena prebehla, je potrebné:

Odpor voči zmene < nespokojnosť s aktuálnym stavom * prvé konkrétne kroky * vízia

 

Akonáhle jeden z aspektov vo vzorci chýba (napríklad nespokojnosť), tak je vysoko pravdepodobné, že človek zmenu nezrealizuje.

Aby zmena prebehla, potrebujeme napríklad jednu z nasledovných kombinácií:

  1. veľmi veľa nespokojnosti, trochu vízie a povedomie o akčných krokoch,
  2. trochu nespokojnosti, veľmi veľa vízie a konkrétne akčné kroky.

Pre lepšie pochopenie uvediem osobný príklad:

Tento vzorec mi pomohol pochopiť, prečo som tak dlho ostávala popri škole pracovať na oddelení, ktoré vôbec nesúviselo s mojim študijným zameraním. Aj keď som vedela, čo by bolo treba spraviť pre zmenu a kam by som sa chcela posunúť, chýbala mi nespokojnosť s aktuálnym stavom. Až keď sa objavili prvé náznaky nespokojnosti, bola som pripravená zmenu spraviť.

Verím, že Vám vzorec pomohol pochopiť niektoré situácie a ak sa nabudúce "zaseknete" pri realizácii určitej zmeny, budete vedieť prečo :).

 

Autor: Magdaléna Zemková

Zdroj: Akadémia kariérového poradenstva, 5.modul - Aktivizačné a tvorivé metódy v kariérovom poradenstve

5x 0x